Tourest avab ukse maailma

: 8.-10. veebruaril Eesti Näituste messikeskuses toimuv turismimess Tourest toob külastajateni erakordsed reisisihtkohad ja reisiideed, mille hulgas on nii Euroopa lemmikpaigad […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

8.-10. veebruaril Eesti Näituste messikeskuses toimuv turismimess Tourest toob külastajateni erakordsed reisisihtkohad ja reisiideed, mille hulgas on nii Euroopa lemmikpaigad kui ka eksootilisemad seiklused – kokku on messil esindatud neli kontinenti. Global Village ehk messi peahalli mitmekülgsest valikust leiad lisaks reisimõtetele ka erisorti kämpereid autodele, praktilisi matkatarbeid ning nutikaid voodeid.

„Tourest on reisisõpradele aasta üks olulisemaid sündmusi ning annab suurepärase võimaluse tutvuda uute sihtkohtade ja ostueelistega. Messilt leiab nii rannapuhkusi näiteks Kanaari saartele, Türki ja Bulgaariasse kui eksootikapuhkusi Vietnami, Maldiividele ja Kuubale,“ rääkis Novatoursi turundus- ja suhtekorraldusjuht Olev Riisberg.

Reisibüroo Go Travel turundusjuht Kädi Pupart lisas, et plaanis on valikusse lisada mitmeid uusi sihtkohti, kuhu varem Eestist pakettreise tehtud pole, nagu näiteks Albaania, Calabria piirkond Itaalias ja Põhja-Küpros. Üllatava sihtkohana pakub AirGuru Sri Lankat, kuhu saab nüüd lennata mugavalt otse Tallinnast ning ka Estravelil on külastajatele varuks mitmeid üllatusi nii lennupiletite kui pakettreiside valikus.

Puhkusepakkujaid tuleb kohale ka Eestist väljastpoolt, näiteks on oma pakette tutvustamas Leedus paiknevad Natura Termo SPA ja Druskininkai kuurort. Natura Termo SPA on suurim wellness-keskus Lääne-Leedus ning seal on lausa 16 erinevat basseini ja mitmeid vee- ja saunategevusi nii lastele kui täiskasvanutele. Kuninglik Druskininkai kuurort pakub kvaliteetseid terviserajatisi ning tipptasemel mineraalveel ja ravimudal põhinevaid SPA hoolitsusi. Mitmeid huvitavaid osalejaid on kohale tulemas ka Lätist ning Soomest.

Suurelt on Global Village hallis oma väljapanekut esitlemas erinevad ettevõtted, kelle nutikad lahendused muudavad autoga reisimise mugavamaks ja põnevamaks. Nordic Hiker tutvustab kohapeal oma kompaktseid ja hästi varustatud järelveetavaid kämpereid, mille kasutamiseks läheb vaja vaid B-kategooria juhilube ning kärukonksuga sõidukit. Lätist pärit Baltic Overlanders toob messile auto katusele kinnitatavad telgid ja matkatarvete kastid, mis muudavad seikluste nautimise veelgi lihtsamaks.

Ka unenägudesse sukeldumine on omaette rännak ning kvaliteetse une tagamiseks on nutikate vooditega kohal Bed Factory Sweden, kes esitleb hotelli kvaliteediga voodeid ning räägib külastajatele hea une saladustest. Samuti on esmakordselt messil oma tegemisi tutvustamas ÖÖD Hötels, kelle auhinnatud panoraamvaatega peegelmajad pakuvad võimalusi linnakärast eemaldumiseks. Veel leiad messialalt värvikate fotoraamatute kujundamise platvormi PrintMeEasy ja laia valikuga matkavarustuse poe Matkamaailm.

„Touresti peahall Global Village tuleb sellel aastal eriliselt kirju ja mitmekülgne. Esindatud on nii väiksed kui suuremad reisiettevõtted, turismitoodete pakkujad, reisisihtkohad, saatkonnad, turismiinfo ja reisiraamatud. Mitmed eksponendid on teada andnud oma eksklusiivsetest eripakkumistest, mida saab soetada ainult messile kohale tulles,“ ütles messi korraldaja, Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu peasekretär Merike Hallik. „Peahalli on oodatud kõik, kes huvituvad laias maailmas seiklemisest ja uute põnevate sihtkohtade avastamisest, kuid lisaks sellele on hallis midagi maitsemeeltele ning lava, kus aeg-ajalt toimuvad huvitavad etteasted.“

Lisaks põnevatele reisipakkumistele on Global Village hallis kohapeal Maksu- ja Tolliameti narkokoerad ning Välisministeeriumi, Põllumajandus- ja Toiduameti ning Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti esindajad, kellelt saab eelseisva reisi ja sihtriikide kohta huvipakkuvaid küsimusi küsida ning enda õigusi paremini tundma õppida. Finantsnõu pakuvad külastajatele Swedbank ja TF Bank ning kindlustuse eest hoolitsevad Salva Kindlustuse AS ja ERGO kindlustus.

Tänavu 8.–10. veebruarini Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses toimuv turismimess Tourest tutvustab külastajatele nii tuttavaid kui ka täiesti uusi reisivõimalusi laias maailmas ning Eestis, aitab leida vastused reisimisega seotud küsimustele ning pakub hulganisti ideid ja inspiratsiooni. Tourest 2024 programmi, eksponentide ja piletiinfoga saab tutvuda lähemalt aadressil tourest.ee. Kõik kuni 15-aastased (k.a) reisihuvilised saavad Touresti külastada tasuta.

Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 78 liiget. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad, riigi- ja munitsipaalasutused  ning välismaised turismiorganisatsioonid. ETFL on üleeuroopalise turismifirmade liitude katusorganisatsiooni ECTAA liige.