Reisijale

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

EESTI TURISMI- JA REISIFIRMADE LIIDU SOOVITUSED TURVALISTE REISITEENUSTE TAGAMISEKS 

Reisimise turvalisuse tagamine on võimalik ainult vastutustundlike teenuse osutajate ja vastutustundlike klientide koostöös.

Vastutustundlikud reisiettevõtted jälgivad pidevalt turvaliseks reisimiseks kehtestatud nõudeid ja teevad kõik endast oleneva, et vahendada kogu reisiteekonna vältel vaid kontrollitud ja kehtestatud nõudeid täitvate partnerite teenuseid. 

 Vastutustundlikud reisijad

 • pääsevad reisile vastavalt sihtriigi poolt kehtestatud nõuetele; 
 • järgivad kogu reisi jooksul sihtkohas, teenuse osutaja ja reisikorraldaja poolt kehtestatud reegleid;
 • järgivad Eestisse naasmisel (lennu, laeva)vedaja nõudeid;
 • järgivad peale reisilt naasmist kehtivaid karantiini, sh vajadusel eneseisolatsiooni nõudeid. 

Reisikonsultandid omavad kogu vajalikku teavet ja jagavad seda reisijatega. Nad aitavad Sind reisi planeerimisel, teenuste broneerimisel ja on Sulle toeks kogu reisi vältel.

Reisikonsultant soovitab: 

 • Tutvu viisa- ja muu reisimisega seotud info ning tervisesertifikaatidele kehtestatud nõuetega. Info leiad Reisi Targalt, Re-Open EU ja reisiettevõtete kodulehtedelt.

NB! Arvesta, et dokumentide täitmine võib võtta varasemast palju enam aega!

NB! Arvesta, et sihtriiki sisenemise kord ei pruugi laieneda sihtriigis igapäevaste- ning turismiteenuste tarbimisele! Alates 01.02.2022 2022 hakkavad Euroopa Liidus kehtima koordineeritud reisipiirangud, mis kehtivad AINULT piiri ületamisel ehk ELi riiki sisenemisel. Igal ELi riigil on õigus viiruse leviku tõkestamiseks kehtestada riigisiseseid piiranguid ja käitumisjuhiseid. Info erinevate riikide riigisisestest piirangutest leiab välisministeeriumi veebilehelt https://reisitargalt.vm.ee/. Sisesta otsingu väljale „Otsi reisisihtkohta“ riik, kuhu oled reisimas ja loe hoolikalt läbi kogu info sihtriigi kohta.

 • Registreeri end ja oma reisikaaslased Välisministeeriumi Reisi Targalt kodulehel.
 • Salvesta mobiili välisministeeriumi hädaabinumber +372 53019999, kust saad abi juhul kui oled kaotanud reisidokumendi, sattunud õnnetusse või haigestunud, langenud kuriteo ohvriks, sattunud pahuksisse asukohariigi võimudega.
 • Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida kindlustusseltsis reisikindlustus, mis katab täiendavaid kaasneda võivaid kulutusi ja uuri, kas kindlustus pakub ka COVID -19 kaitset.
 • Paki esmavajalikud esemed ja ka kõik dokumendid käsipagasisse. 
 • Pea kinni hügieenireeglitest. Varusta end isikliku desovahendiga, puhasta lisaks kätele ka enim kasutatavaid esemeid (rahakott, mobiiltelefon, arvuti). Kanna vajadusel maski. 
 • Pea kogu reisi vältel kinni tavapärastest viisakus- ja käitumisreeglitest, samuti sihtkoha teenuse pakkuja ja ametivõimude kehtestatud reeglitest. Võimalusel seisa hea selle eest, et ka teised reisijad peaksid lugu turvalise reisimise normidest.
 • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid. Kui Sa ei ole 72 tunni jooksul enne Eestisse naasmist teinud PCR testi, tee see kindlasti Eestisse saabudes. Rohkem infot leiab kriis.ee kodulehelt.

Ära vilista reeglitele, ära muganda neid endale sobivaks. Reeglid on täitmiseks- vaid nii saame olla jätkuvalt mobiilsed, seda nii kodus kui avastades laia maailma. 

Hea ja vastutustundliku partneri leiad Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liidu liikmete seast.