Reisijale

Toureset logo
Toureset logo white

Reisi vastutustundlikult

* Veendu, et oled reisile minnes terve. Vajadusel konsulteeri enne reisi perearstiga või tee COVID-19 test.

* Tee kindlaks, millised on võimalikud eritingimused piiriületamisel ja reisisihtkohas viibimisel, nt kas riiki sisenemiseks on vaja omada tervisetõendit.

Tutvu viisanõuete ja muu reisimisega seotud infoga Väliministeeriumi lehel, Reisi targalt.

(eesti keeles)

Registreeri end ja oma reisikaaslased Välisministeeriumi kodulehel:

Euroopa Liidu ametlik veebisait annab vajalikku teavet, kuidas Euroopasse reisimist ja puhkamist usaldusväärselt kavandada ning ühtlasi hoida tervist ja säilitada turvalisus. Teavet ajakohastatakse pidevalt ja mugavuse huvides on see kättesaadav 24 keeles. (teave kõikides EL ametlikes keeltes)

* Võta ühendust oma reisikonsultandiga

Eesti reisiettevõtted ja -konsultandid omavad kogu vajalikku teavet. Nad aitavad Sind reisi planeerimisel, teenuste soetamisel ning kogu reisi vältel, samuti pakuvad kõik reisiettevõtted järelteenindust. Saad olla kindel, et Sul on tegelikult toimiv kontakt, kellelt saad igal ajal oma emakeeles asjatundlikku nõu ja abi. 

Kui Sul ei ole juba eelnevatest reisidest tuttavat konsultanti, leiad hea ja asjatundliku partneri Eesti Turismifirmade Liidu liikmete seast:

* Täiendava kindlustuskaitse saamiseks tee reisi- ja tervisekindlustus

Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida kindlustusseltsis reisikindlustus, mis katab täiendavaid kaasneda võivaid kulutusi ja uuri, kas kindlustus pakub ka COVID -19 kaitset.

* Kuidas reisida?

Tee kindlaks, millised transpordiühendused sihtkohta on olemas. 

* Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.

* Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Reisirõõm

  • Ole paindlik, heatujuline, mõistev. 
  • Enne reisi tee kodutöö ja selgita välja, kas sihtkohas on võimalik külastada paiku ja atraktsioone, mis Sulle ja Sinu reisikaaslastele huvi pakuvad.
  • Täida ja austa sihtkohas kehtestatud eeskirju.
  • Tunne rõõmu maailma avastamisest!