Reisimine ja tervis

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

Reisimise ajal võivad meie tervist mõjutada mitmed tegurid: uued toidud, reisi-,lennuväsimus, vajadus vältida õnnetusi ja vigastusi, naha kaitsmine päikese eest, ujumiskoha valimine vastavalt selle ohutusele, vaktsineerimine jms. Tõsisemaid terviseriske võivad avaldada kliimavahetus, eksootilised toidud, kodust erinev hügieenitase, aga ka putukahammustused ja nakkushaiguste puhangud.

Täiendavate ennatusmeetmete kohta, mida reisile minnes meeles pidada, saad lugeda Terviseameti lehelt.

Ravimitega reisimine

Reisile minnes tuleb eelnevalt läbi mõelda, milliseid ravimeid soovid kaasa võtta.

Enda ja oma pereliikmete ravimid võib reisile kaasa võtta, kuid vaja võib olla ravimiameti luba, mis kinnitab, et tegemist on arsti poolt välja kirjutatud ja apteegist välja ostetud isiklikuks kasutamiseks mõeldud ravimitega. Rohkem infot ravimitega reisimise kohta leiad eesti.ee lehelt.

COVID – 19

  • Seoses koroonaviiruse levikuga soovitame enne reisile minekut kontrollida, millised on riiki sisenemise kord Sinu sihtriigis. Info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu ReOpen portaalis ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega. 
  • Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et riik saaks Sind võimalikest tekkinud reisipiirangutest informeerida.
  • Järgi Teriviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a. Covid-19 põhjustatud reisitõrgete korral).
  • Asukoha riigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid nin hoia end kursis võimalike uute piirangutega
  • Eestisse naastes kontrolli kindlasti üle, kas riik, millest saabud on nende riikide nimekirjas, millest tulija peab jääma eneseisolatsiooni ehk kus nakatanuid on 16 või enam 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Riikide nimekiri avaldatakse igal reedel Välisministeeriumi kodulehel.