Tourest toob Eestisse rekordarvu reisiprofessionaale kogu Euroopast

: Reedest pühapäevani toimuv Baltikumi suurim ja vanim reisimess Tourest toob messile kohale rekordarvu rahvusvahelisi ostjaid kogu Euroopast, et neile neli päeva kestva spetsiaalse […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent
Tourest kohtumised

Reedest pühapäevani toimuv Baltikumi suurim ja vanim reisimess Tourest toob messile kohale rekordarvu rahvusvahelisi ostjaid kogu Euroopast, et neile neli päeva kestva spetsiaalse põneva programmi abil Eestit kui väärt põhjamaist reisisihtkohta tutvustada ja seeläbi eesti turismiettevõtete eksporti suurendada.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul tulevad Eesti turismivõimalusi avastama valitud reisikorraldajad nii Saksamaalt, Austriast, Hollandist, Belgiast, Itaaliast, Poolast, aga ka kõikidest Põhjamaadest.

“Suurte ja meile oluliste saatjariikide reisikorraldajad on otseselt need inimesed, kelle info ja kogemuste alusel pannakse kokku reisipaketid, mille kaudu suur osa välismaiseid turiste meile jõuavad. Kuna oleme tihedas konkurentsis teiste riikidega ja Eesti ei ole iseenesestmõistetav sihtkoht, on tulemuste saavutamiseks oluline välja tuua enda tugevused ning neid inspireerivalt presenteerida,” selgitas Lugus.

“Sellises mahus kui tänavu pole me kunagi rahvusvahelisi ostjaid korraga Eestisse toonud. ETFLi, EASi Turismiarenduskeskuse, Finnairi ja mitmete teiste oluliste koostööpartnerite koostöös sündinud ekspordile suunatud messi eriprogramm on turismisektori ühine investeering, mille raames väisab Touresti ja tutvub kogu Eesti turismivõimalustega ligi 50 olulist turismiprofessionaali erinevatest Kesk- ja Põhja-Euroopa riikidest,” lisas Lugus.

Külla kutsutud reisiprofid tutvuvad esmalt Tallinnaga, osalevad reedel Tourestil Eesti kui reisisihtkoha esitlustel, millele järgneb intensiivne kontaktkohtumiste sessioon Eesti teenusepakkujatega.

“Soovime Tourestil osalevatele turismiettevõtetele kui ka teistele Eesti teenusepakkujatele anda võimaluse arendada oma ekspordivõimekust ning leida Tourestile kutsutud valitud välismaistes reisikorraldajates endale tugevad äripartnerid,” selgitas Lugus.

Pärast messipäeva sõidavad välismaised reisiprofid Eesti erinevate paikadega tutvuma.

“Pakume kaht sisukat ja põnevat programmi, üht Põhja-Eesti rannikul, teist aga Lõuna-Eestis ja Tartus. Maailmas on see levinud praktika, et kutsuda endale välismaised reisikorraldajad külla ja neile elamusi pakkuda. Soovime oma tegevusega genereerida otsest kasu eestimaistele turismiteenuste pakkujatele ning kasvatada nende ettevõtete arvu üle Eesti, kelle tooted ja teenused on osaks rahvusvaheliste reisikorraldajate reisimarsuutides,” rääkis Lugus.

Seekord on Tourestil võimalik rekordiliselt mahukast ja sisukast seminariprogramm osa võtta ka Eesti turismiprofessionaalidel: reedel pakutakse TourestPRO koondnimetuse all koostöös Eesti turismi erialaliitude jt partneritega sisukaid erialaseid seminare turismiasjalistele ning valdkonnast huvituvatele isikutele.

Turism on Eesti jaoks oluline majandusharu, moodustades üle 10% Eesti ekspordist ning kolmandiku teenuste ekspordist. Maailma Turisminõukogu majandusmõju uuringu tulemuste hinnangul annab turism laiemalt Eestis tööd pea igale kuuendale tööealisele elanikule.

Tourest on Baltimaade vanim ja suurim turismimess. Eelmisel aastal toimunud Tourestil käis kolme päeva jooksul kokku üle 30 000 inimese.

Alates 1991. aastast toimuvat Touresti korraldab Eesti Turismifirmade Liit. Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mille eesmärgid on seotud liitu kuuluvate ettevõtete majandushuvide kaitsmisega turismi valdkonnas ning turismiteenuste kvaliteedi parandamisega. Käesoleval hetkel on liidul 79 liiget.

Lisainfo:
Mariann Lugus
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär