Aasta turismiedendaja on Kadri Jalonen ja aasta turismiobjekt Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss

: Täna alanud järjekorras 28. reisimessil Tourest tunnistati 2018. aasta turismiedendajaks Ida-Virumaast huvitava ning silmapaistva turismipiirkonna kujundanud Kadri Jalonen ning turismiobjektiks Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

Täna alanud järjekorras 28. reisimessil Tourest tunnistati 2018. aasta turismiedendajaks Ida-Virumaast huvitava ning silmapaistva turismipiirkonna kujundanud Kadri Jalonen ning turismiobjektiks Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss.


Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul on aasta turismiedendaja Kadri Jalonen teinud väsimatult tööd Ida-Virumaa turismiklastriga ning pannud kohalikud ettevõtjad ja turismipakkujad ühiselt tööle, et maakonnast väärtuslik turismipiirkond kujundada.

“Kui kümme aastat tagasi tuli Ida-Virumaa turismipärle käia spetsiaalselt otsimas ning puhkajad eelistasid pigem ikkagi saari või Lõuna-Eestit, siis tänaseks on Ida-Virumaast kujunenud Eesti mõistes väärtuslik sihtkoht,” ütles Lugus. “Ekstreemspordivõimalused, spaad, loodusturism, aga ka kontserdid ja etendused on täna hästi turundatud ning köidavad aina rohkem sise- ja välisturiste.”

Aasta turismiedendaja auhinna saanud Kadri Jalonen tunnustas Ida-Viru turismiklastrit ning sinna kuuluvaid kohalikke turismiettevõtjaid, kes teevad ühiselt tööd, et turistid aina rohkem piirkonna üles leiaksid.

“Täna on Ida-Virumaale jõudvatest puhkajatest umbes 60% siseturistid ja 40% välisturistid ning siin on palju teha – meil on päriselt olemas Eesti pikimad liivarannad, kõrgeimad pankrannikud, muuseumid, sportimis- ja puhkamisvõimalused,” rääkis Jalonen. “Ühiselt aitame piirkonna võlud turistidel üles leida ning oleme hästi tuntud nii siin- kui ka sealpool piiri.”

Aasta Turismiobjektiks kuulutati Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss.

“Maarjamäel pole tegelikult tegemist ainult hästi renoveeritud lossiga, vaid kogu kompleks on mastaapne ning sinna on tekkinud vahva südalinnast eemal olev ja mere ääres asuv unikaalne tõmbekeskus,” iseloomustas Lugus.

“Seal toimuvaid seminare, kontserte, näituseid ja muid üritusi tullakse vaatama lähemalt ja kaugemalt, lisaks on lossi suveaias tore ka niisama aega veeta ning kas või kogu perega piknikku pidada,” lisas Lugus.

Aasta Turismiobjekti auhinna vastu võtnud SA Eesti Ajaloomuuseumi juhatuse liige Peeter Mauer ütles, et Maarjamäe lossikompleks on omandanud oma mitmekülgsusega maagilise tähenduse.

“Piirkond on pikalt olnud külastajatele suletud, ent nüüd jätkub siin tegevust kogu perele ning oleme osavalt ühendanud uue ja vana – väärikas loss, Filmimuuseum, lossiõu, erinevad tegevused, see kõik pakub tegevust ja lusti igaühele,” ütles Mauer. “Lisaks teeme väga aktiivselt koostööd erinevate ettevõtetega, et olla ka innovatiivne seminarikeskus ja koht, kus teha näitusi, kontserte ja teisi üritusi.”

Sel aastal toimub Tourest juba 28. korda, eelmisel aastal toimunud messi külastas kolme päeva jooksul kokku üle 30 000 inimese.

Lisainfo:
Mariann Lugus
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär