Tänavune Tourest tuleb viimase kümne aasta suurim

: Järgmisest reedest pühapäevani kestev traditsiooniline reisimess Tourest on tänavu viimase kümne aasta suurim ja esinduslikum. EV100 sünnipäevaürituste programmi kuuluvast Tourestist […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent
Tourest 2020

Järgmisest reedest pühapäevani kestev traditsiooniline reisimess Tourest on tänavu viimase kümne aasta suurim ja esinduslikum. EV100 sünnipäevaürituste programmi kuuluvast Tourestist võtab tänavu osa 560 eksponenti 28 riigist.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul on Baltimaade vanim ja suurim reisimess Tourest olnud alati koht, kust leiab häid pakkumisi nii kodumaiseks puhkamiseks kui ka päikese alla lendamiseks. Tänavu on esmakordselt messi ajaloos esindatud Makedoonia, Kuuba ja Maroko stendid.

“28 välisriiki on väga suur number ning see näitab, et Eesti turist on välismaailmas hinnatud külaline, keda püütakse iga hinna eest endale meelitada,” ütles Lugus. “Samas ei juhtu iseenesest midagi ning siinkohal tuleb kiita Eesti turismiettevõtjaid, kes on välisturgudel ja messidel teinud palju tööd, et huvi tekitada nii Eesti turisti kui ka Eestisse reisimise vastu.”

Lisaks päikesereisidele leiab iga klient messilt kindlasti ka sobiva puhkusepakkumise Eestisse. Koostöös EASiga korraldatav “Puhka Eestis” hall on alati olnud populaarne paik, kust leiab parimaid pakkumisi nii spaadesse, elamusreisidele kui aktiivpuhkusele mööda imepärast Eestit.

“Siseturismi numbrid näitasid eelmisel aastal rekordeid ning tuleb tunnustada EASi head tööd, et nii eestimaalased kui ka välisturistid leiavad järjest rohkem aega Tallinnast kaugemale minna ning võrratut Eestit avastada,” ütles Lugus. “Eesti pakub kvaliteetseks puhkuseks nii palju häid võimalusi ning ega ilmaasjata öelda, et enne kui laia maailma minna, tuleks Nuustakul ära käia.”

Eesti 100. sünnipäeva auks saab aga “Elamused ja maitsed” messihallis siirduda kulinaarsele maitserännakule läbi Eestimaa koostöös Eesti Toiduteega. Kohal on
Eesti 12 erinevast toidupiirkonnast ligi poolsada väiketegijat, kes pakuvad oma kodukohale iseloomulikku ehedat toidukraami.

Tourest on Baltimaade vanim turismimess ja Eestis üks kõige külastatavam mess. Eelmisel aastal toimunud Tourestil käis kolme päeva jooksul kokku üle 28 000 inimese.

Alates 1991. aastast toimuvat Touresti korraldab Eesti Turismifirmade Liit. Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mille eesmärgid on seotud liitu kuuluvate ettevõtete majandushuvide kaitsmisega turismi valdkonnas ning turismiteenuste kvaliteedi parandamisega. Käesoleval hetkel on liidul 76 liiget. Kuni 2018. aasta maini ollakse Euroopa riikide turismiettevõtete rahvuslikke liite ühendava katusorganisatsiooni ECTAA eesistuja.

Lisainfo:
Mariann Lugus
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär