Tourestil esmakordselt osalevad riigid on Maldiivid ja Tiibet

: Reedel algaval 26. korda toimuval Eesti pikima ajalooga  ja väärikamal turismimessil Tourest on lisaks sadadele kodumaistele ja kümnetele välismaistele eksponentidele […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent
Tourest 2017

Reedel algaval 26. korda toimuval Eesti pikima ajalooga  ja väärikamal turismimessil Tourest on lisaks sadadele kodumaistele ja kümnetele välismaistele eksponentidele sel aastal esmakordselt esindatud Maldiivid ja Tiibet.

Kokku osaleb tänavu messil ligi 500 eksponenti 22 riigist. Esimest korda osalevad Maldiivid ja Tiibet, traditsiooniliselt on rohkete pakkumistega esindatud Läti, Leedu ja Soome, aga ka Valgevene. Samuti leiab messilt hulganisti võimalusi soojamaareisi soetamiseks.

“Tansaania, Lõuna-Aafrika Vabariik, Sri Lanka ja Etioopia on kindlasti sellised reisisihtkohad, mis on meie jaoks piisavalt eksootilised ja pakuvad hulganisti avastamisrõõmu. Matkamiseks ja maailmas ainulaadse kultuuri nautimiseks võiks sammud seada Gruusiasse või hoopis Tiibetisse,” selgitas Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus. “Ent loomulikult on võimalik leida häid pakkumisi traditsioonilisematesse puhkusepaikadesse nagu Tai, Kanaari saared, Itaalia ja Hispaania. Uuteks hittideks on saamas Montenegro, Küpros, oluliselt laienevad pakkumised Kreekas. ”

Selleaastast Touresti peab Mariann Lugus läbi aegade üheks vahetumaks, kuna messi peahalli on püstitatud “Reisi targalt” ja “Reisiklubi” jutunurgad. Neil aladel on messikülastajatel võimalik kokku saada tuntud Eesti maailmaränduritega, kes jagavad põnevaid kogemusi enda reisidest, annavad soovijaile professionaalset reisinõu ning on valmis diskuteerima erinevate reisimisega seotud küsimuste üle.

“Koostöös Tallinna Lennujaama ja Tallinna Sadamaga püstitatud jutuväravad on kindlasti koht, kust reisimiseks inspiratsiooni ammutada,” lubas Lugus. “Usun, et  pärast Tiit Pruuli pajatusi Arktikast ja Antarktikast, Priit Kuuse ehk Wenna vahedaid reisilugusid teistmoodi Gruusiast või Silvia Pärmanni ja Gled-Airiin Saarso meenutustest viie aasta jooksul risti-põiki läbi rännatud Balkani poolsaarest tärkab külastajatel palju mõtteid, kuidas ka enda järgmine puhkus eriliselt meeldejäävaks teha.”

Reedest pühapäevani kestev Tourest toimub traditsioonilises kohas Eesti Näituste messikeskuses kolmes hallis. Messi peahallist leiab Global Village alal välismaiseid sihtkohti, saab suhelda reisibüroode ja -korraldajatega, külastada jutunurki ning palju muud, “Puhka Eestis” hallis on kui peopesal kogu Eesti koos kõikide parimate tegijatega.  “Elamused ja maitsed” hallist leiab koostöös Eesti Toiduteega maitsmiseks ja kaasa ostmiseks ohtralt ehedat kodumaist toidukraami ning samuti leidub sealsamas hulgaliselt vahvat tegevust pisiperele, sest Võrumaal lastele ja peredele puhkusevõimalusi pakkuvad ettevõtted kutsuvad kõiki Võrukaelu Võrumaale.

“Eelmise aasta väga uhkete Eesti siseturimi tulemuste valguses tuletame kõigile meelde, et Eestis on väga-väga palju põnevat teha ja avastada. Tourestile maksab tulla kindlasti ka neil, kes sel aastal pikemaid ja kaugemaid reise ei plaani,” kinnitas Lugus.

Kõigi Touresti külastajate vahel, kes osalevad Suures puhkuseloosis, jagatakse välja rekordilised 100 reisikingitust, peaauhinnaks on lennupiletid kahele vabalt valitud Nordica Tallinnast otselennu sihtkohta.

Tourest on Baltimaade vanim turismimess ja Eestis üks kõige külastatavam mess. Eelmisel aastal toimunud Tourestil käis kolme päeva jooksul kokku üle 25 000 inimese.

Lisainfo:
Mariann Lugus
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär