Reisiturvalisuse tagamiseks

: Eesti Turismifirmade Liidu 10 soovitust, mida enne reisile minekut kindlasti järgida 1. Registreeri reisijad Välisministeeriumi kodulehelLuba riigil ennast abistada! Registreerimine […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent
ETFL25_EST logo

Eesti Turismifirmade Liidu 10 soovitust, mida enne reisile minekut kindlasti järgida

1. Registreeri reisijad Välisministeeriumi kodulehel
Luba riigil ennast abistada! Registreerimine Välisministeeriumi kodulehel tagab ohuolukorras – looduskatastroof, rahutused, terrorismiakt vms – kiirema ja parema abi. Saad kirja panna reisi sihtkohad, reisiga seotud kuupäevad ning koduse kontakti, kellega ametnikud vajadusel ühendust võtavad. Registreeru https://rakendused.vm.ee/eelregistreerimine/  või kasuta mobiilirakendust http://vm.ee/et/reisi-targalt .

2. Jaga lähedastele infot oma reisi sihtkohast ja eesmärkidest
Jaga oma lähedastele infot, kus ja mida teha kavatsed, kirjuta üles hotellide nimed, kus majutud, ning transpordifirmad, mida kavatsed kasutada. Ka muud detailid sinu reisi kohta võivad muutuda olulisteks.

3. Tee reisidokumentidest koopiad ning hoia neid originaalidest eraldi
Hoia reisidokumentide koopiaid eraldi originaalidest. Varguse või röövi ohvriks langemise korral on koopiast abi nii sinu isiku tuvastamisel kui ka ajutise reisidokumendi väljastamisel saatkonna või konsulaadi poolt. Kontrolli kindlasti enne reisi, et reisidokumendil oleks piisav kehtivusaeg.

4. Osta oma reis professionaalselt turismiettevõtjalt
Eesti reisibürood ja reisikorraldajad on sulle emakeelsed partnerid, kes on valdavalt 24h ööpäevas kättesaadavad. Nemad aitavad reisi ajal tekkivate murede korral ja oskavad operatiivseid soovitusi anda. Eesti Turismifirmade Liidu reisibürood, reisikorraldajad ja reisiteenuste pakkujad leiad siit: http://etfl.ee/est/liikmed/  ja http://etfl.ee/est/liikmed/meie-liikmed1/kaasliikmed/

5. Tarbijakaitseameti spetsialistid seisavad tarbijate õiguste eest
Kontrolli Eesti reisibüroode ja reisikorraldajate registreeringuid, lepingupartnereid ja tagatisi majandustegevuse registrist https://mtr.mkm.ee/juriidiline_isik . Tarbijakaitseameti käsutusse antud rahalised tagatised on Tarbijakaitseameti poolt kasutatavad seaduses ettenähtud juhtudel pakettreiside puhul. Välismaiste reisibüroode ja reisikorraldajate üle Eesti Tarbijakaitseamet järelevalvet ei tee.

6. Uuri tähelepanelikult reisikindlustuse tingimusi
Reisikindlustuse tingimused on pakkujate lõikes erinevad. Pööra tähelepanu sellele, et tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustuse kaitsed oleksid piisavad. Tutvu lisakaitsete (spordi-, töötamise-, rasedana reisimise kaitse jne) tingimustega ja vali enda jaoks sobiv. Kontrolli, kas reisitõrkekindlustus kehtib ka terroriakti, vulkaanipurske, epideemia vms korral. Salvesta abitelefon mobiili.

7. Vii aegsasti läbi vajalikud vaktsineerimised
Ära unusta hoolitseda oma tervise eest. Tutvu Terviseameti kodulehel olevate nakkusohu vältimise ning vaktsineerimissoovitustega ning vii vajalikud vaktsineerimised varakult läbi – mõni vaktsiin vajab kaitse tekkimiseks aega http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis/soovitused.html  Reisi ajal järgi kindlasti hügieenireegeleid.

8. Mõtle sihtkoht hoolega läbi
Mõtle reis oma soovidest lähtuvalt hoolega läbi, kaalu sihtkoha poliitilist ja turvalisuse olukorda. Kui ise ei suuda otsustada, saad alati nõu küsida reisibüroode või reisikorraldajate spetsialistidelt, kes valdavad suures koguses infot, mille omal käel otsimiseks internetist kuluks tunde.

9. Tee sihtkoha suhtes hea eeltöö
Kui oled sihtkoha välja valinud, tee selle suhtes korralik eeltöö, mis üldjuhul aitab ebameeldivaid üllatusi vältida. Pööra tähelepanu turvalisusele. Üldjuhul on inimesed kogu maailmas võõramaalaste suhtes lahked ja abivalmid, ent ettevalmistus ja ettevaatlikkus on reisi õnnestumise pandiks. Loe info saamiseks ka reisiblogisid ja inimeste hinnanguid sihtkohtade, transpordi, majutuste kohta.

10. Terrorirünnaku korral käitu vastavalt juhisele
Kuigi Eestis on terrorirünnaku oht madal, tuleb reisimisel sellisteks olukordadeks valmis olla. Tutvu ja vii ennast kurssi Siseministeeriumi, Välisministeeriumi ja Teabeameti koostatud juhisega, mis on kättesaadav siin: https://www.siseministeerium.ee/sites/default/files/terrorirunnaku_korral.pdf
 
Turvalisi reise!