Majutusasutuste käibemaksu tõstmine annab turismile tugeva löögi

: 5. märts 2016 ETFL: Majutusasutuste käibemaksu tõstmine annab turismile tugeva löögi Eesti Turismifirmade Liit toetab valitsusele esitatud Eesti Restoranide ja […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent
ETFL logo

5. märts 2016

ETFL: Majutusasutuste käibemaksu tõstmine annab turismile tugeva löögi

Eesti Turismifirmade Liit toetab valitsusele esitatud Eesti Restoranide ja Hotellide liidu ettepanekut lükata majutusasutuste käibemaksu tõus edasi 2019. aastani, sest väheneva välisturistide arvu juures tähendab lisanduv maksukoormus juba järgmisel aastal Eesti turismisektorile suurt hoopi.

Liidu presidendi Külli Karingu sõnul on turismifirmadele just praegu algamas aktiivne müügiperiood 2017. aastaks ning paljud Eesti turismiettevõtted osalevad erinevatel välismaistel messidel eesmärgiga meelitada rahvusvahelisi reisiettevõtteid ka järgmiseks aastaks turiste Eestisse saatma. Maailmaturul on konkurents turismisihtkohtade vahel väga tihe ning meie suurenev majutuse käibemaks tähendab märgatavat hinnatõusu. See vähendab olulisel määral Eesti kui sihtkoha atraktiivsust ja paneb suuri rahvusvahelisi reisikorraldajaid oma turistidevooge teistesse riikidesse ümber suunama.

“Eestis ööbivate välisturiste arvu kolmeprotsendiline vähenemine eelmisel aastal on tõsiasi ja ka käesoleva aasta prognoos pole roosiline, ent tõeline haamer saabub maksutõusu korral järgmisel aastal,” märkis Karing. “Kaotavad mitte ainult majutusasutused ja turismiettevõtted, vaid ka kaubandus ja teenindav sektor ehk kogu Eesti majandus. Seega toetab ETFL restoranide ja hotellide liitu nende palves käibemaksu tõstmine edasi lükata ja selle plaani mõjusid pikemalt analüüsida.”

Valitsuse otsus tõsta majutusasutuste käibemaksumäära järgmisel aastal 9%-lt 14%-ni juba niigi langeva eksportturu tingimustes vähendab turismiteenuste eksporti veelgi ning mõjub halvavalt seni kenasti kasvanud siseturismile.
 
Lisainfo:
Külli Karing
Eesti Turismifirmade Liidu president