Eestimaalased veedavad jõulupuhkuse kaugel maal ja suusatamas

: “Sel aastal kestavad pühad päris pikalt ning seetõttu otsitakse pikemaid ja eksootilisemaid puhkusereise,” ütles Eesti Turismifirmade Liidu president Külli Karing. “Kui Kanaari […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

“Sel aastal kestavad pühad päris pikalt ning seetõttu otsitakse pikemaid ja eksootilisemaid puhkusereise,” ütles Eesti Turismifirmade Liidu president Külli Karing. “Kui Kanaari saared on juba aastaid populaarsed olnud, siis tänavu hinnatakse kõrgelt ka Dubaid ja Sri Lankat, ka Bali reisid on päris nõutud.”

Koolivaheaja ja pühadeperioodi reisile siirdutakse tihti terve perega, kaugematesse sihtkohtadesse minnakse ka mitme perega koos. Keskmine puhkuse aeg on kuni kaks nädalat.

Karingu sõnul mõtlevad eestimaalased juba ka järgmise aasta alguse reiside, eeskätt suusapuhkuste, peale. Kuna Eestis pole juba teist aastat korralikku talve ette näha, on tänavu paljud eestlased jaanuariks-veebruariks ostnud suusareisi Alpidesse. “Kõige populaarsem sihtkoht suusatamiseks on Austria, ent elamusi minnakse otsima ka teiste riikide suusakuurortidesse,” ütles Karing.


Järjest populaarsem on veeta pühadeaeg kodumaal, peamiselt spaades ja turismitaludes – viimastes kipub kohti juba nappima. “Küll on aga veel võimalus broneerida endale mõnusaid pakette kodumaistes spaades,” ütles Karing. Populaarseimad puhkuseaegsed tervisekeskused on sel aastal Pärnu, Rakvere, Toila ja Laulasmaa.