Koolivaheaja populaarseim reisisihtkoht on sel aastal Türgi

: 20. oktoober 2015 Oktoobrikuise koolivaheaja populaarseimaks sihtkohaks on sel sügisel Türgi, mille päikese alla on lennanud sooja sügispuhkust nautima ligi pooled koolivaheajareisi ostnud inimesed. […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

20. oktoober 2015


Oktoobrikuise koolivaheaja populaarseimaks sihtkohaks on sel sügisel Türgi, mille päikese alla on lennanud sooja sügispuhkust nautima ligi pooled koolivaheajareisi ostnud inimesed.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Kristen Lahteina sõnul on Türgi kuurordid jätkuvalt populaarsed sihtkohad hea hinna ja kvaliteedi suhte tõttu. “Lennuajad on mõistliku pikkusega ning pakettreise Türki teevad Eestis mitmed reisikorraldajad,” ütles Lahtein.  

Lahteina sõnul pole hiljutine sündmus Ankaras puhkajate plaane mõjutanud. Eesti reisikorraldajad pakuvad pakette kuurortlinna Antalyasse, mis on välisministeeriumi reisiinfo kohaselt stabiilse olukorraga turvaline puhkekoht. “Türgi valitsus on lubanud teha endast kõik, et turismipiirkondades oleks turvaline puhata,” kinnitas Lahtein.

Veel nimetab Lahtein sügisese koolivaheaja populaarse sihtkohana Kanaari saari, eriti Tenerifet ja Dubaid. Lisaks on selle aasta puhkajate lemmikud Miami ning kruiisid Vahemerel. “Kruiisipakettide ostmine on viimasel ajal moodi läinud, sest see on mugav võimalus mitmeid paiku näha,” ütles Lahtein. “Vahemere kruiisid sobivad hästi peredele, kellel on kaasas ka väikesed lapsed. Elu kruiisilaeval on mugav ning uude sihtkohta jõudmiseks ei pea taas kohvrit pakkima.”

Eesti Turismifirmade Liidu andmeil muutub Eesti puhkaja iga aastaga aina teadlikumaks ning seetõttu täitusid kohad sügisese koolivaheaja reisidele juba varakult. “Inimesed on hakanud ette mõtlema ning kasutavad säästmise eesmärgil ära varajase broneerija allahindlused ja tellijasoodustused,” kinnitas Lahtein. Sellest tulenevalt tegelevad reisikorraldajad juba praegu jõulupuhkuse, aastavahetuse, aga ka järgmise suve hooaja reiside broneeringutega. Lahteina hinnangul kujunevad eestlaste meeliskohtadeks sel talvel Tai, Dubai, Kanaari saared ja Bali.

 
Lisainfo:

Kristen Lahtein
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär
Tel. +372 5662 2466