Veerandsajandi reisijate arv Eestis ulatub 165 miljonini

: Taasiseseisvunud Eesti Vabariigi ajal on Eesti kahe kõige olulisema turismivärava, Tallinna Lennujaama ja Tallinna Sadama kaudu reisinud kokku 165 miljonit […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent
ETFL25 logo

Taasiseseisvunud Eesti Vabariigi ajal on Eesti kahe kõige olulisema turismivärava, Tallinna Lennujaama ja Tallinna Sadama kaudu reisinud kokku 165 miljonit inimest – sadamate kaudu 140 miljonit ja lennujaama kaudu 25 miljonit reisijat.

“Veerandsaja aastaga on kõik peale eestlase raugematu reisikihu muutunud – suures osas  on kadunud viisatõkked ja reisipaberid ning Tallinnast ja naaberlennujaamadest pääseb ükskõik kui kaugele nurka maailmas,” märkis Eesti Turismifirmade Liidu üks asutajatest ja esimene president Daisy Järva.

“Lähiriikide asemel avastab eestlane nüüd Aasiat ja Lõuna-Ameerikat ning selmet nädalatoit kaasa pakkida, ostab spetsiaalseid gurmeereise,” sõnas Järva.

“Kui varem planeeriti reise pikemalt ette ja reisiti tavaliselt üksi, siis nüüd otsustatakse ja  minnakse mõnikord isegi samal päeval ning koos pere ja sõpradega,” tähendas Järva.

“Turismist on saanud Eestis üks olulisemaid majandusvaldkondi, mis annab enam kui kümnendiku riigi SKPst ning suurimaid töökohtade loojaid ja seda mitte ainult pealinnas vaid ka äärealadel,” lausus Järva.

“Turismivaldkond on ka üsna hästi organiseeritud – turismifirmade liit oli esimene tööandjaid ühendav organisatsioon Eestis üleüldse ning on tänaseks juba 25 aastat turismi edendanud, korraldanud iga-aastast turismikonverentsi, Touresti messi ja andnud välja turismiauhindu,” ütles Järva.

Eesti Turismifirmade Liit on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis liidab 72 liiget, kellest 51 on põhi- ja 21 kaasliikmed. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid. ETFL on üleeuroopalise turismiorganisatsiooni ECTAA liige.