Eesti elanikud reisivad varasemast rohkem, kuid reiside kestus on lühem

: 2014. aastal külastasid välisturistid Eestit 6,2 miljonil korral, mida on umbes 1% enam kui 2013. aastal. Euroopa Liidust pärit reisijate külastused, […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

2014. aastal külastasid välisturistid Eestit 6,2 miljonil korral, mida on umbes 1% enam kui 2013. aastal. Euroopa Liidust pärit reisijate külastused, mille arv jäi aastatagusele tasemele, moodustasid 71% kõigist külastustest. Soomest tulnud külastajate arvele jäi 39% külastuste koguarvust. Euroopa Liidu riikidest suurenes kõige rohkem Saksamaalt (17%) ja Portugalist (15%) pärit külastajate arv. Rootsi ja Norra elanike külastused vähenesid aga vastavalt 12% ja 9%. Venemaalt pärit reisijate külastused moodustasid 18% kõigist külastustest. Nende arv kasvas aastaga 3%, ent vähenes aasta viimases kvartalis 11%.

2014. aastal jätkus Jaapanist, Koreast ja Hiinast pärit külastajate arvu märgatav kasv (vastavalt 47%, 28% ja 61%). Siiski on Aasia riikide osatähtsus turistide üldarvus veel väike (3%).

Eestisse tulnud mitmepäevareisijad moodustasid külastajate üldarvust ligi poole ja kaks kolmandikku nendest peatus Eesti majutusasutustes. Mitmepäevareisijate keskmine külastusaeg oli 4,5 päeva ehk 8% pikem kui 2013. aastal.

2014. aastal külastasid Eesti elanikud välisriike 3,9 miljonil korral ehk 5% rohkem kui 2013. aastal*. Üle kolmveerandi külastustest tehti Euroopa Liidu riikidesse ja nende arv kasvas aastaga 4%. Iga neljas reis tehti Soome, Lätit aga külastati ligi pool miljonit korda. Läti-külastuste arv kasvas juba viiendat aastat järjest ja ka Portugali külastasid Eesti elanikud 44% enam kui aasta tagasi.

Horvaatiasse ja Kreekasse tehtud puhkusereiside arv kasvas jätkuvalt (vastavalt 23% ja 31%). Pärast eelmiste aastate langust reisiti taas rohkem sellistesse puhkusepaikadesse nagu Araabia Ühendemiraadid (19%) ja Tai (28%). Egiptusesse tehtud reiside arv on vähenenud juba viis aastat ja 2014. aastal kahanes sinna reisijate arv veelgi (11%). Samuti on vähenenud India populaarsus: külastuste arv sinna kahanes teist aastat järjest ja 2014. aastal tehti kolmandiku võrra vähem India-reise kui 2013. aastal. Varasemast poole vähem külastati ka Ukrainat.

Eesti elanike ühepäevakülastuste arv suurenes aastataguse ajaga võrreldes 7% ning oli külastuste üldarvust 30%. Eesti elanike mitmepäevareisid kestsid keskmiselt 4,6 päeva ja olid pisut lühemad kui eelmisel aastal.

* Välisriikide külastamiste arv ei lange kokku reiside arvuga. Kuna ühel välisreisil võidakse külastada mitut riiki, on välisreiside arv väiksem.

Allikas: Eesti Pank, 16.02.2015 pressiteade