Eestlased veedavad jõulupuhkust nii Kanaaridel kui suusakuurortides

: Eesti Turismifirmade Liidu andmetel sõidavad eestlased pikkade jõulupühade ja aastavahetuse ajal meeleldi nii päikselistesse sihtkohtadesse, nagu Kanaari saared, Dubai ja Malaisia kui ka […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

Eesti Turismifirmade Liidu andmetel sõidavad eestlased pikkade jõulupühade ja aastavahetuse ajal meeleldi nii päikselistesse sihtkohtadesse, nagu Kanaari saared, Dubai ja Malaisia kui ka lumistele nõlvadele Kesk-Euroopas.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Kristen Lahteina sõnul võimaldab pikem talvine koolivaheaeg peredel puhkama minna kaugematesse sihtkohtadesse. “Reisibüroode pakutav eksootiliste sihtkohtade valik paraneb iga hooajaga ning meist kaugemal asuvad riigid, nagu Seišellid või Malaisia on jõudmas inimeste teadvusesse ja kel võimalik, sõidavad meelsasti teistesse maailmajagudesse,” selgitas Lahtein.

“Endiselt on populaarsed ka traditsioonilised sihtkohad, nagu Kanaari saarestik, Dubai ja Tai. Ka Egiptus on hakanud tagasi tulema ning jääb üle loota, et riigis püsib stabiilne ja rahulik olukord,” lisas Lahtein.

Alpiexpressi reisijuhi Renee Tuule sõnul on üle 90 protsendi Alpidesse viivatest suusapuhkustest välja müüdud. Tuul lisas, et müügitendents sarnaneb eelmistele aastatele ning ka populaarseim sihtkoht on muutumatu. “Kaks kolmandikku meie poolt korraldatud reisidest tehakse Austriasse, sest sealne hinna ja teenuse kvaliteedi suhe rahuldab tarbijat kõige enam,” ütles Tuul.

Kristen Lahteina hinnangul on praegu paras aeg ka järgmise hooaja plaanide tegemiseks. “Eelmisel nädalal teatas Estonian Air, et lendab kevadhooajal nii Viini, Münchenisse kui ka Milanosse, seega soojema kevadilma nautimiseks Kesk-Euroopas saab praegu ka märtsi-, aprilli- ja maikuu plaane teha”, ütles Lahtein.

Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) on turismiga tegelevate tööandjate vabatahtlik ühendus, mis tegutseb liikmete tahte ja huvide kohaselt. Liidu põhiliikmeteks on Eesti reisibürood ja reisikorraldajad, kaasliikmeteks transpordiettevõtted, turismiorganisatsioonid, haridusasutused, hotellid, kindlustusfirmad, turismivaldkonna tugiteenuste pakkujad ning välismaised turismiorganisatsioonid. ETFL-is on hetkel 71 liiget, kellest 50 on põhi- ja 21 kaasliikmed.