Turismifirmade Liit arutas Rail Balticuga avarduvaid võimalusi

: Eesti Turismifirmade Liidu teise poolaasta volikogu keskendus kiirele raudteeühendusele, mis tooks potentsiaalselt Eestisse sadu tuhandeid turiste. Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Kristen Lahteina sõnul teevad […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

Eesti Turismifirmade Liidu teise poolaasta volikogu keskendus kiirele raudteeühendusele, mis tooks potentsiaalselt Eestisse sadu tuhandeid turiste.
 
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Kristen Lahteina sõnul teevad paljud turismisektori ettevõtted plaane kümneks aastaks ette, mistõttu on päevakohane rääkida planeerimisjärgus Rail Balticu raudteega kaasnevatest võimalustest turismisektorile.  
 
“Näeme Rail Balticu reisirongiliikluses potentsiaali nii uute turgude võitmiseks kui ka siseturismi elavdamiseks,” tõdes ETFLi peasekretär Kristen Lahtein. “Rail Balticu saab enda kasuks pöörata kogu turismiga seotud ettevõtlus, aga loomulikult võidavad kõige enam Tallinna ja Pärnu firmad ning kultuuriasutused,” rääkis Lahtein nii hotellidest ja turismitaludest kui teemaparkidest ja muuseumidest. “Kui Poolast saab Eestisse nelja tunniga, siis annab see meile potentsiaalselt ligi 40 miljonit Poola turisti,” tõi Lahtein näite. “See on kordades suurem võimalik turg kui Soome ja Rootsi kokku.”

 
Eesti Turismifirmade Liit näeb igas lisanduvas rahvusvahelises ühenduses täiendavat võimalust Eesti teenusepakkujatele. “Pealinlastele annab see võimaluse sõita päevaks Pärnu randa ja Lottemaale, lennureisijatele avardub Riia suhtelise läheduse tõttu sihtkohtade arv ning reisifirmad saavad pakkuda transfeeriteenuseid Skandinaavia ja Venemaa turistidele,” tõi Lahtein näiteid.
 
Eesti Turismifirmade Liit ühendab 68 turismiga seotud ettevõtet, liitu kuuluvad lisaks reisibüroodele ja –korraldajatele ka hotellid, transporditeenuse pakkujad, kindlustusfirmad kui teised sektoriga seotud organisatsioonid.

Lisainfo:

Kristen Lahtein
Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär
Tel: 5662 2466
kristen@etfl.ee