Lisandus 12 reisikonsultandi kutse omanikku

: 30. mail ning 3. juunil toimusid Tartus ning Tallinnas reisikonsultandi 5. taseme kutseeksamid, mille tulemusena omistas Eesti Turismifirmade Liidu Kutsekomisjon […]

Tourest logo väike
Tourest logo transparent

30. mail ning 3. juunil toimusid Tartus ning Tallinnas reisikonsultandi 5. taseme kutseeksamid, mille tulemusena omistas Eesti Turismifirmade Liidu Kutsekomisjon vastava kutse 12 inimesele. Värsked kutsetunnistuse omanikud on:

 1. Irina Masljukova
 2. Kadi Tootsman
 3. Katri Tšeskidov
 4. Katrin Hindrikson
 5. Keity Pikkor
 6. Kristin Tamme
 7. Mari-Liis Männik
 8. Merilin Aunapuu
 9. Merily Luik
 10. Polina Medvedskaya
 11. Sandra Pukk
 12. Teele Meriste

Kutse põhineb reisikonsultandi 5.taseme kutsetandardil ning kõik kutsetunnistused on leitavad Kutsekoja kutsetunnistuste registrist.

Eesti Turismifirmade Liit tegeleb aktiivselt reisivaldkonna kutsestandardite koostamise, arendamise ning nende põhjal kutseeksamite läbiviimisega. Hetke seisuga on ETFL omistanud kutse kokku 26 inimesele.

Põhjuseid, miks sooritada kutseeksam, on mitmeid:

 • Kutsetunnistuse omanikule avanevad tööturul paremad väljavaated. Tänapäevases tööjõukonkurentsis on tööle võtmisel üha rohkem määravaks kutsetunnistuse olemasolu.
 • Kutsetunnistus on värskelt kooli lõpetanutele heaks abiliseks ja positiivseks näitajaks oma esimesele töökohale kandideerimisel.
 • Kutsetunnistus koos ingliskeelse kutsetunnistuse lisaga on eelis välismaal tööle pürgimisel ja tööloa taotlemisel. Eesti koole ei tunta nimepidi, küll aga tunnustatakse riiklikult tunnustatud kutsetunnistusi. Kutsetunnistus tagab kompetentside parema võrreldavuse Euroopa tööturul ja tõstab meie töötajate konkurentsivõimet. Kui kutsetunnistus on taskus, on välisriiki tööle minnes suurem võimalus erialale vastavat tööd leida.
 • Kutsetunnistus on üheselt mõistetav kõigile osapooltele: tööandjale, koolitajale ja õppurile. Koolieksamid võivad erineda ja nende läbiviimine pole igal pool ühesugune.

Lisainfo:

Kristen Lahtein
peasekretär
Eesti Turismifirmade Liit
kristen@etfl.ee
+372 6 411 426
http://etfl.ee/est/etfl/kutse-andmine